Chutné predjedlá a polievky, tradičné talianske hlavné jedlá v podobe rizota, cestovín alebo pizze, ale aj ľahké šaláty. To všetko nájdete v našej ponuke chutného menu v LeTorri. Avšak, čo by to bol za jedálny lístok, keby v ňom chýbalo sladké potešenie?

Tiramisu

V rámci talianskeho menu nesmieme zabúdať ani na tradičné talianske dezerty. V našich končinách je asi najznámejším sladkým talianskym dezertom jemné tiramisu. Naši profesionálni kuchári si potrpia na jeho bezchybnú kvalitu. Preto tento dezert pripravujú z pravého mascarpone krému, piškót, silného espressa a Disaronno likéru.

Panna Cotta

Jeden príbeh hovorí, že ju vymyslela istá maďarská žena v Langhe na začiatku 20. storočia. Tento studený taliansky dezert zo smotany sa najčastejšie pripravuje s karamelom, vanilkou alebo arómou kávy. My sme sa rozhodli ozvláštniť ju pre vás pridaním lahodnej bielej čokolády s čerstvými jahodami.

panna cotta taliansky dezert

Cioccolata Fondant

Podobne ako iné patenty, aj v prípade tejto čokoládovej tortičky vznikla polemika ohľadom toho, kto ju vynašiel ako prvý. Americký kuchár Jean-Georges Vongerichten alebo francúzsky šéfkuchár Jacques Torres?

Oficiálne je toto prvenstvo pripisované prvému zo spomenutých džentlmenov, ktorý v roku 1987 vytiahol z rúry ešte nedopečený koláčik. Avšak, jeho konzistencia a chuť si ho natoľko podmanila, až sa Čokoládový Fondant stal jedným zo špičkových jedál v najlepších reštauráciách.

Dezert zložený z malej čokoládovej torty s chrumkavou kôrou a jemnou náplňou sa zvyčajne podáva teplý a s vanilkovou zmrzlinou. Čokoládový fondant z karamelizovanej rebarbory na červenom víne podávaný v LeTorri si určite podmaní aj vaše chuťové poháriky.

cokoladova torta taliansky dezert

Formaggio, Miele e Noci

Neobľubujete sladkosti? Mysleli sme aj na vás! Na výber máte zbierku premiérových talianskych syrov. A aby bol tento dezert tým pravým orechovým, obohatili sme jeho chuť o kvalitný včelí meddomáce vlašské orechy.

Chcete si spraviť rodinný obed alebo ochutnať našu originálnu kváskovú pizzu? Alebo si k nám jednoducho príďte vychutnať príjemné chvíle pri kvalitnom víne a dezerte. U nás ste za každých okolností srdečne vítaní!